05/06/2017
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, çevre dostu üretim yapan, çevreye duyarlı ve yasal yükümlülüklerini yerine getiren, 49 sanayi tesisi arasında Çevreci Tesisler Yarışması düzenlenmiştir. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törende ‘‘Presmetal Otomotiv Yan. San. A.Ş.’’ Çevreci Tesis Ödülü'nü almaya hak kazanmıştır. Çevreci Tesis Ödülümüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Recep ALTEPE ve BTSO Başkanvekili Sn. Cüneyt Şener tarafından verilmiştir.
13/05/2017
Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadele etmek için, her yıl duyarsızlık ve ihmal sonucu yanan orman alanlarının yerine yeni yeşil alanlar oluşturabilmek amacıyla personelimizin katılımıyla göknar ve akasyalardan oluşan toplam 250 adet fidan toprakla buluşturulmuştur. Çevre Koruma Ekoloji Bilimleri Dergisi işbirliği ile düzenlenen "Presmetal Hatıra Ormanı" Bursa Yalova Yolu, yeni otoban üzerinde bulunan Çiftlikköy-Laledere Köyü ağaçlandırma sahasında yer almaktadır.
10/04/2017
Presmetal olarak gelenekselleştirdiğimiz gönüllülüğe dayalı Oyuncak ve Kitap Toplama kampanyamızı 20.03.2017 -10.04.2017 tarihleri arasında gerçekleştirdik. Çalışanlarımızın desteğiyle toplanan kitap ve oyuncak bağışlarını sahiplerine ulaştırılmak üzere KALDER’e teslim ettik. Tüm personelimize kampanyaya sağladıkları destekten dolayı teşekkür ederiz.
15/02/2017
Presmetal olarak, 15.02.2017 tarihinde, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 16. İnsana Saygı Ödülleri töreninde, son 4 yıldır olduğu gibi bu yıl da Kariyer.net tarafından verilen “2016 İnsana Saygı Ödülü’nü” almaya hak kazandık. İnsan Kaynakları ekibimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.
05/09/2013
Ne mutlu ki ramazan ayında, Satış & Pazarlama Bölümümüz liderliğinde uzattığımız yardım eli, birçok lösemili çocuğa hayat verdi. Bir çocuğun hayatından daha değerli bir şey olabilir mi?
05/07/2013
Katılımcıların büyük çoğunluğunun endüstri mühendislerinden oluştuğu organizasyonda,Pazarlama Mühendisi Sn. Meral KAYA ve Mühendislik Müdürü Sn. Gökhan ESEMEN tarafından yapılan sunumla Presmetal Ailesi tanıtıldı. Daha sonra İnsan Kaynakları Müdürü Sn. Özge BÜMEN DÜNDAR tarafından yapılan sunumda firmamızın insan kaynakları politikası anlatıldı ve iş hayatına yeni atılacak öğrencilere iş arayışları ve doğru iş seçimi ile ilgili bilgiler verildi.
17/05/2013
Firmamız çalışanları, tedarikçilerimiz, yan sanayi firmalarımız ile birlikte LÖSEV yararına düzenlediğimiz 2.El Eşya Kampanyası kapsamında toplanan 2.el eşyalar 20.05.2013 Pazartesi günü LÖSEV Bursa ofisine dernek sekreteri tarafından düzenlenen tutanak karşılığında teslim edildi. Kampanyanın gerçekleştirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ederiz.
12/04/2013
Kalite gönüllülerinden biri olan PRESMETAL, Bursa Kalite Derneği’nin şehrimizde 11 yıldır gerçekleştirdiği, farklı sektörlerden kuruluşların katıldığı, kalite bilincinin ve yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan sempozyuma  2 yıldır destek olmaktadır. Geçen yıl "Başarı Ödülü" aldığımız sempozyum bu yıl "Geleceği Hazırlamak" teması ile gerçekleştirildi.
02/03/2013
Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği “Sürdürülebilir Başarı Platformu" bu yıl "Gençliğin Gücü" konseptiyle yapıldı. PRESMETAL Kalite Müdürü Sn. Macide BİNİCİ tarafından yapılan sunumda firmamız ve sektör hakkında bilgiler verildi. Ayrıca öğrencilere sektördeki sorunları da kapsayan vaka çalışması verildi. Bu çalışma ile öğrencilere PRESMETAL'de profesyonel çalışanlar ile birlikte hareket imkanı sunulurken, projeyi başarılı şekilde tamamlayan öğrencilere staj imkanı sunuldu.
01/01/2013
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da TOFAŞ Spor Kulübü yeni hedeflerine başarı ile yürümeye devam ederken PRESMETAL sponsorluk desteğini devam ettiriyor. 
20/12/2012
Toplam kalite yönetimi konusunda iş dünyasına donanımlı insan kaynağı yetiştirmeyi hedefleyen, Uludağ Üniversitesi ve KalDer Bursa Şubesi işbirliği ile 23 Eylül 2006'da düzenlenmeye başlanan Kalite Personeli Yetiştirme Programı’nın bu yıl 7. si düzenlendi.21 farklı toplam kalite yönetimi konusunun işlendiği program kapsamında PRESMETAL adına “İstatistiksel Proses Kontrol Eğitimi” yöneticilerimizden Sn. Macide BİNİCİ ve “Proje Yönetimi Eğitimi” Sn. Gökhan ESEMEN tarafından verildi.
24/05/2012
ÇEVKOR Çevre Koruma Dergisinin organizasyonu ile düzenlenen ve ağaç dikimi 24 Mayıs 2012’de gerçekleştirilen İnegöl’ü Yeşillendirme Projesinde PRESMETAL 100 adet fidan dikimi ile projeye destek vermiştir. Ağaç Dikme töreninde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Erkan ÖZÇARIKÇI projeye katılım sertifikasını almıştır. Çevreye ve topluma olan sorumluluklarının bilincinde olarak faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.
22/12/2011
LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) Bursa Ofisi kurulum çalışmalarına, eşya bağışı ve gönüllü çalışma desteği verilmiştir. Bu çalışma içinde yer alan gönüllü çalışanlarımız firmamızın kullanılabilir durumdaki ofis mobilyaları ve eşyalarını LÖSEV ofisine taşınmasına yardımcı olmuşlar, ayrıca kendi imkanları ile tedarik ettikleri mutfak eşyalarını bağışlamışlardır. LÖSEV Bursa Ofisi bu çalışmalarından dolayı Presmetal’e ve bu projede yer alan gönüllülere teşekkürlerini iletmiştir.